Oczyszczanie organizmu nie ma sensu bez…

Oczyszczanie organizmu nie ma sensu bez zmiany diety i zmiany nawyków żywieniowych na dłużej. Nawet jeśli jednorazowo oczyścimy się ze wszystkich zalegających w nas toksyn (to akurat raczej niemożliwe, bo oczyszczanie organizmu jest przedsięwzięciem długofalowym) mogą się one nagromadzić w nas ponownie, i to dość szybko, jeśli niczego w swoim życiu nie zmienimy.

Zmienić trzeba przede wszystkim dietę, ale warto też zwrócić uwagę na inne czynniki. Dlaczego właśnie dieta i co jeszcze należy mieć na uwadze? Poniżej odpowiedź na to i podobne pytania.

Dieta, a zanieczyszczenia

Opowiem jak ja to robię, bo od ogólników w sieci aż się roi i znajdziecie je na pierwszej lepszej stronie. Przede wszystkim robię wszystko by nie mieć problemów z zaparciami i wzdęciami. Niestety kobiety cierpią na nie bardzo często, a winę ponosi (po części) cykl miesięczny.

Kilka niezdrowych sosów w miskach

Staram się więc jeść dużo warzyw, błonnikiem sensu stricto się nie zapycham, bo to wcale nie jest dobre rozwiązanie. Od dłuższego czasu nie kupuję żadnych gotowych zupek w proszku, sosów, keczupów etc. choć przecieru pomidorowego nie unikam. Nie stosuję też kostek rosołowych – to sama chemia.

Jeśli potrzebuję sosu do sałatki a nie mam pod ręką świeżych ziół by go doprawić stosuję suszone zioła, ale od gotowych sosów stronię. Praktycznie nie jadam wędlin, bo nie wiadomo co się w nich kryję. Jeśli mam ochotę na mięso, ostatnio zdarza się to coraz rzadziej, wybieram świeże mięsa, najczęściej wołowinę, bo wydaje mi się, że jest najmniej zanieczyszczona.

Raz na jakiś czas mimo wszystko muszę użyć czegoś przeczyszczającego. Ostatnio testuję oczyszczający Digest It, który sprawdza się całkiem nieźle.

Inne czynniki

Pomyślałam ostatnio, że wszystkie zabiegi oczyszczające nie mają sensu jeśli zanieczyszczamy się… kosmetykami. Zauważyłam, że w większości z nich są substancje, które trudno uznać za bezpieczne, poza tym w zdecydowanej większości kosmetyków jest po prostu za dużo różnych środków.

Kosmetyki i pędzle do makijażu

Skoro oczyszczamy się przez skórę, oddychamy nią i przez nią wchłaniamy zanieczyszczenia nadużywanie kosmetyków jest działaniem wbrew naszym oczyszczającym postanowieniom. Innymi słowy radziłabym je ograniczyć lub stosować:

a) kosmetyki najprostsze
b) kosmetyki najlepsze jakościowo

Na dzień dzisiejszy to tyle, bo o oczywistościach takich jak konieczność rzucenia palenia pisać nie będę, to chyba oczywiste: chcąc oczyścić organizm nie możemy dostarczać mu mega dawek różnych paskudztw zawartych w dymie tytoniowym.

Do alkoholu też się nie odniosę, bo jestem przekonana, że spożywanie go w umiarkowanych ilościach nikomu nie powinno zaszkodzić, dopiero stałe obciążanie organizmu alkoholem lub sporadyczne mega-obciążanie jest szkodliwe i takich sytuacji należy unikać.

Dodaj Komentarz